ד"ר אירית זורר - קורסים תשפ"א

מדענית וחוקרת במדעי החיים. כחוקרת תמיד הייתי מלאת סקרנות להבין ולחקור את העולם שמסביבי. מתחילת דרכי האקדמית חקרתי את תחום הביולוגיה של התא ומחלת הסרטן ואת עולמם המופלא של הנגיפים. התחלתי את לימודי בלימודי תואר ראשון במדעי החיים באוניברסיטת בן גוריון בנגב. לאחר סיום התואר המשכתי במסלול ישיר לדוקטורט במחלקה לביולוגיה של התא במכון ויצמן למדע. במסגרת עבודת הדוקטורט בנושא מעורבות תיקון נזקי ד.נ.א בהתפתחות מחלת הסרטן נשלחתי לבצע מחקר משותף במכון לחקר הסרטן במכון הלאומי לבריאות של ארה"ב .
עם קבלת הדוקטורט נסעתי לבצע עבודת מחקר פוסט דוקטורט במעבדה מהמובילות בתחום מחקר הנגיפים בבית הספר לרפואה באוניברסיטת קולומביה בניו יורק. עם חזרתי לארץ עסקתי בתחום הדיאגנוסטיקה הרפואית בחברת ROCHE ועסקתי במחקר, הוראה אקדמית ופיתוח יחידות הוראה באוניברסיטה הפתוחה. לאחר שנים רבות בהן עסקתי במחקר מדעי אקדמי ובהוראה בחרתי ללמד במרכזי העשרה לילדים מחוננים כדי לעורר בהם ניצנים של סקרנות מדעית ורצון לחקור את העולם. כי ום אני מלמדת קורסים מגוונים בתחומי המדעים במרכז מטמון ובמרכז המחוננים חופי"ם בעמק חפר.

אירית זורר בבאי.jpeg

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It's easy.

מדע במטבח - לכיתות ז' וקורס בחירה לתלמידי ח' -ט'

הקורס "מדע במטבח" הוא קורס מדעי לכל דבר אבל הייחוד שלו הוא שהוא מתרחש כולו במטבח. התלמידים נחשפים למושגים בסיסיים בתחומי המדעים (חומצה-בסיס, מתח פנים, אנטי-אוקסידנטים, קלוריות, מנגנון הפעילות של שמרים ועוד ועוד) דרך התנסות מדעית מעולם המדע הטמון במטבח. התלמידים לומדים על העקרונות המדעיים עליהם מתבססת הכנת המאכלים במטבח. הם מתנסים ומבינים את מבנה החומרים איתם הם עובדים ואת תכונותיהם הכימיות והביולוגיות. הם מבצעים ניסויים מדעיים וחוקרים את תכונות המאכלים השונים. בנוסף מתנסים התלמידים בהכנת מאכלים טעימים ומקוריים ומבינים את העקרונות המדעיים מאחורי המתכונים. הקורס משלב עקרונות של תזונה בריאה עם ההבנה המדעית שמאחורי האוכל אותו אנחנו אוכלים. זה הוא קורס טעים ומהנה כאחד . סיור – מרכז המבקרים של אחד ממפעלי המזון.

Cooking Tools

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It's easy.

מסע בנפלאות הסליל הכפול - קורס חקר שנתי בגנטיקה וביולוגיה של התא לכיתות ח' -ט'

קורס החקר השנתי הוא הצצה ראשונה של התלמידים לעולם מחקר מדעי אקדמי אמיתי במדעי החיים. בקורס יחשפו התלמידים למושגים מעולם התורשה (הגנטיקה) והביולוגיה של התא. יתוודעו לעקרונות התורשה הבסיסיים ולמחלות גנטיות נדירות ויבינו את הרקע הגנטי שלהן. כמו כן יחשפו התלמידים למחקרים מובילים בתחום המחלות הגנטיות והסרטן. התלמידים ילמדו מהי שאלת מחקר מדעית וכיצד יש לנסח ולבדוק אותה בצורה מדעית אקדמית. התלמידים יתכננו ויתנסו בניסויים בביולוגיה מולקולרית ויציגו את תוצאותיהם בתערוכת פוסטרים מדעיים לחבריהם במרכז המחוננים. סיור במכון לחקר הימים וה אגמים בחיפה.

DNA

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It's easy.

שיעור בחשיבה מדעית, ביקורתית ויצירתית - כיתות ד'

בקורס זה נתחקה אחר ראשית תהליכי החקר. נדון במשמעות הסקרנות והחשיבה הביקורתית ואיך היא מהווה בסיס לשאלת שאלות ולמידה מחקרית. נחקור ביחד מאמרים בתחומי דעת שונים ונבין את הדרך להשגת המסקנות והממצאים שהביאו לפריצות דרך טכנולוגיות ומדעיות. נלמד איך בונים שאלת מחקר ומה דרוש כדי ליישם אותה מחקרית. נערוך מחקר עצמאי בקבוצות תוך שימת דגש על עבודת צוות, סדר והתארגנות, אוירה חיובית ופירגון, חלוקת משימות בין חברי הקבוצה, התמקדות במשימה ואחריות אישית של כל אחד ואחד להצלחת המחקר המשותף. בסיום השנה יציגו התלמידים את תוצריהם לפני חבריהם למרכז ובני משפחתם. סיור למוזיאון הטבע שבאוניברסיטת ת"א.

Science

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It's easy.

חומר במדע ובאומנות - מעץ לנייר - מחקר של חומר במדע ובאומנות - קורס לכיתות ג' – עם תו רובין

הקורס יעסוק במחקר והתנסות במתודות מדעיות ואמנותיות. נחקור את גלגולו של עץ לתעשיות השונות וביניהן ליצור נייר, את ההיסטוריה של הנייר ואת החומרים שניתן לעשות מנייר. נבין את ההיבטים הסביבתיים והמדעיים של תעשיית הנייר. נכיר אמנות מעוררת השראה שהשימוש בנייר בה ייחודי, לא צפוי, יוצא דופן. נבחן אופנים לשימוש חוזר ומחזור נייר ונתנסה ביצירת ניירות ממוחזרים בטכניקות שונות כאשר התוצרים ימכרו כתרומה לעמותה לבחירת התלמידים וניצור אגרות חג לסבים ולסבתות שלנו.במסגרת הקורס נצא לסיור במפעלי נייר חדרה.

Paper Artwork