ירון וייסמן - קורסים תשפ"ב

תואר ראשון בהנדסת מכונות מטעם אוניברסיטת בן גוריון בנגב, תואר שני במנהל ומנהיגות חינוכית מטעם אוניברסיטת תל-אביב. בעל תעודת הוראה כמורה למדעים בבתי ספר יסודיים. ניסיון של מעל עשר שנים כמורה למדעים ומחנך כיתה. ניסיון של חמש שנים כמדריך רובוטיקה לגילאי 6-8 וכמנטור לקבוצת רובוטיקה בתחרות FLL. במסגרת הוראת המדעים שמתי לי למטרה להרבות בהתנסויות מעשיות ולצורך כך הקמתי לפני כארבע שנים את מיזם "הינשוף הרעב" שמאפשר התנסות מעשית של תלמידים במגוון דרכים בקצב האישי שלהם ובאופן עצמאי.

ירון וייסמן תמונה.jpeg

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It's easy.

בעקבות מדענים פורצי דרך

בקורס זה יחשפו התלמידים לסיפוריהם של מדענים ומדעניות מפורסמים, שמחקריהם והמצאותיהם הועילו לאנושות ופרצו דרך למדענים שבאו אחריהם. התכנית מאפשרת לילדים להתחקות אחר עולמם והמצאותיהם של אותם מדענים ומדעניות ולבצע באופן מעשי את המחקר פורץ הדרך.

בתוכנית הילדים יכירו את אלסנדרו וולטה, ממציא הסוללה החשמלית ואת מייקל פאראדיי ממציא הגנרטור החשמלי. הם יטיסו רקטות בעקבות אייזק ניוטון ויבינו מדוע חשוב לפסטר מוצרים (לואי פסטר). הילדים יכירו את עדה יונת, הישראלית זוכת פרס הנובל ויבינו מה קורה בריבוזום, הם יטיסו מטוסים עם האחים רייט ועוד. הקורס משלב פעילות, ניסויים ויצירה.

Technology Class