top of page

חבי קצ'לסקי - אומנות

מחנכת לאמנות, בוגרת תואר ראשון ושני באמנות, במדרשה לאמנות בית ברל. כ-20 שנות ניסיון בחינוך לאמנות, במסגרות שונות: בחינוך הרגיל, בתוכנית מצטיינים בית ברל ובמרכז המחוננים שברמת-השרון. רכזת חברתית, חונכת מורים חדשים, ומנחת קהילת מורים חונכים. עוסקת בחיבור שבין אמנות ומיחזור, טבע, צילום, מוזיקה, וחשיבה יצירתית.

חבי.JPG

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It's easy.

"דלות החומר" סוד הצמצום באמנות – קורס לתלמידי ה'-ו'

בעולם של שפע בו הכל נגיש ומתחלף כל הזמן, קיים בזבוז של משאבים ולכן אפשר להתבלבל וללכת לאיבוד מרוב רצון להשתמש בכל מה שהעולם מציע. בקורס זה אנחנו נאט על מנת להתקדם. נבדוק יחד האם ניתן להפיק הרבה ממעט? כיצד צמצום במשאבים יתרום דווקא לתהליך עבודה מעניין ומקורי? בקורס נלמד להתמקד במשימה מצומצמת, במטרה להפיק מגוון רחב ככל האפשר של פתרונות לכל משימה. המשימות ינועו על פני שלושה צירים: חומר, צבע וטקסטורה, ודרכם נלמד מושגי בסיס באמנות וקצת על עצמנו.

בדרך נחשף לאמנים.יות שמצאו את הדרך להתמקד ולהפיק יצירות בעלות משמעות. נשאל את עצמנו, איך אפשר לפתח תהלכי עבודה שונים בכל פעם מחדש. במקביל נפתח חשיבה ביקורתית ונקיים דיונים על החברה הצרכנית בה אנו חיים.

Cut Out Shapes

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It's easy.

"רואים כפול אמנות", צילום ומה שביניהם – קורס משותף עם מירי שיינפלד לכיתה ג'

האם אפשר לראות אחרת? האם אפשר לשנות את המציאות? איך משפיעים האור והצל על נייר מקומט? איך נוכל לספר על עצמנו באמצעות חפצים וכיצד צירופים שונים בין צורות וצבעים גורמים לנו להרגיש? כשאנחנו מצלמים, מציירים, רוקמים או מפסלים אנחנו משתמשים בעיניים, בדמיון, בחומרים שונים וגם במה שאנחנו מרגישים. בקורס זה נחבר בין שני עולמות שיש להם הרבה מן המשותף, אבל יש ביניהם גם לא מעט הבדלים. דרך ההכרות עם עולם האמנות ועולם הצילום ניצור דימויים דו ותלת מימדיים שביחד יתחברו למשחק קלפים שיהיה כולו פרי יצירתנו. על מנת ליצור אותם נכיר מושגים משני העולמות כמו קומפוזיציה, נקודת מבט, קולאז' ואחרים, וכמובן נתוודע לאמנים מוכרים.

Female Photographer

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It's easy.

"שיחה בשניים" יצירה בטקסט ותמונה - קורס עם מירי שיינפלד לכיתה ג'

יש דברים שנאמרים במילים ויש דברים שנאמרים בתמונה, אבל מה קורה כשאנחנו מחברים בין טקסט לתמונה? בקורס זה נכיר כלים ואפשרויות יצירה משני התחומים כשהמטרה היא להביע את עצמנו באמצעותם. מן הצד החזותי ילוו אותנו כלים משפת האמנות הפלסטית והצילום ומן הצד המילולי מילים, משפטים וקטעי חיבורים שנכתוב בעצמנו או שכתבו אחרים. לפעמים ניצור בהשראת הכתיבה ולפעמים נכתוב בהשראת צילום, ציור או פיסול. החיבור ביניהם יהיה המנוע שלנו לכל אורך הקורס, כשמדי פעם נרצה לבחון ולשאול את עצמנו מה משותף ביניהם. אולי נגלה שהחיבור ביניהם חזק יותר מכל אחד מהם לחוד, אבל מה שבטוח הוא שנצא למסע שמאפשר לנו ללכת בכמה שבילים בו זמנית.

Beauty Magazine

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It's easy.

רדי מייד, חפץ מצוי חפץ מן המוכן – קורס שנתי לתלמידי ג'

רעיון הרדי מייד (ready made) שנולד במאה העשרים, העלה שאלות חדשות, האם חפץ יום יומי ראוי להיקרא אמנות? האם הוא ראוי לתואר חפץ אמנותי? מה הופך חפץ אחד ליצירה המוצגת במוזיאון והאחר לא? בקורס נחשף לאמנים.יות רדי מייד מראשית המאה העשרים ועד ימנו, מהארץ ומהעולם. נתנסה במדיומים של דו-מימד, תלת מימד וצילום.

הקורס משלב משחקיות, חיבורים בלתי צפויים בין חפצים, ובעיקר חשיבה יצירתית והזדמנות לביטוי אישי לכל ילד.

Renovation Tools

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It's easy.

אמנות ככלי לשינוי חברתי – קורס לתלמידי ה'

אמנות חברתית משקפת את המציאות, מבקרת אותה ומתערבת בה על-מנת להשפיע ולשנות. אומנים אלו יוצאים ממגדל השן בסטודיו והופכים ליזמים חברתיים הפועלים לשינוי באמצעות דיאלוג עם הקהל. הקורס יעסוק באקטיביזם אמנותי, הבודק כיצד ניתן לקחת אחריות כאזרחים במדינה, ולתרום לחברה באופן זה. נחשף לאומנים ומעצבים הפועלים בשדה החברתי, ונשאל כיצד יכולים ליצור שינוי לטובה בחברה.

בקורס נתרגל כיצד מגבשים רעיון לפרויקט המתמודד עם דילמה או אתגר חברתי. נתנסה בבניית פרויקט באמצעות מתודה של חשיבה עיצובית. התלמידים יעבדו בשיתופי פעולה תוך דגש על מיומנויות עבודה בקבוצה, יזהו צרכים חברתיים הקרובים לליבם, יחלמו על פתרון, ויהפכו את החלום למציאות.

Crowd Cheering
bottom of page