גנאדי בירגר - קורסים תשפ"ב

בעל תואר ראשון במנהל עסקים ממכללה למנהל ותואר שני במנהל ציבורי מאוניברסיטת בן גוריון בנגב. מדריך מוסמך לשחמט מטעם איגוד השחמט הישראלי, סיים בהצטיינות קורס "הדרכת שחמט לילדים מחוננים" מטעם משרד החינוך אגף לפיתוח מקצועי. סיים קורס "ניהול מועדון שחמט" מטעם איגוד השחמט הישראלי.
השתתף בעבר בתחרויות שחמט עירוניות, מחוזיות וארציות באוקראינה, הגיע לדרגה מועמד לאומן. כיום מלמד שחמט במרכזים לילדים מחוננים ומצטיינים, בבתי הספר יסודיים וחטיבת ביניים, הקים ומנהל יחד עם שופט שחמט בינלאומי מועדון בעיר בת ים ובמסגרתו מלמד בחוגי שחמט.

גנאדי.jpeg

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It's easy.

קורס שחמט (מתחילים ומתקדמים)

"שחמט כמו אהבה ומוזיקה יכול לגרום לאדם אושר" – ד"ר זיגבראט טאראש.
לימוד שחמט מסייעים לפתח אצל התלמידים חשיבה אסטרטגית, תחכום, קבלת החלטות ולקיחת סיכונים. אך גם רצון ללמוד, להכיר כל פעם משהו חדש, לפתח סבלנות ולהתגבר על כישלונות. אחת המטרות של לימוד השחמט היא לגרום לילדים להפנים שבשחמט (וגם בחיים) אי אפשר רק לנצח. ישנם גם הפסדים, זה חלק בלתי נפרד מההתקדמות. לימוד שחמט, זו לא מטרה בפני עצמה, אלא זה כלי לימוד אשר מאפשר לילד לפתח ולממש את הפוטנציאל האינטלקטואלי והאישי שלו.

הלימוד מועבר על ידי למידה התנסותית לא לומדים "על" אלא לומדים "על ידי" ו"תוך כדי" התנסות. הלימודים מועברים בעזרת לוח הדגמה גדול, לוחות שחמט רגילים, הרבה משחקים ומטלות מאתגרות.

Image by ᴊᴀᴄʜʏᴍ ᴍɪᴄʜᴀʟ