נעם כהן- קורסים תשפ"ב

בעל תואר ראשון ושני בביולוגיה אבולוציונית וסביבתית במכללת אורנים ואוניברסיטת חיפה. מורה למדעים ומחנך מנוסה בחינוך האנתרופוסופי, חינוך מיוחד והוראת מחוננים. מנחה מעגלי הקשבה. לימדתי סטודנטים ועסקתי בחינוך בנושאים של יהדות, חשיבה יצירתית וכמובן טבע וידיעת הארץ. אוהב לטייל, לשחק, לעבוד בגינה ולכתוב. את הילדים במרכז אני מלמד להתבונן בעקבות בעלי-חיים ולזהות את שירת הציפורים. אני משתדל לא לפספס את מעוף הכלולות של הנמלים, או את התעוררות החילזון אחרי היורה.

נעם כהן תמונה_edited.jpg

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It's easy.

פיזיקה בטבע

בקורס זה נתבונן על העולם בצורה קצת אחרת, נפגוש תופעות פיזיקליות שהן חלק בלתי נפרד מחיי היום יום שלנו, קולות ומראות שנמצאים סביבנו ושאיננו מבחינים בהם בדרך כלל. נגלה שניתן לחקור ולערוך ניסויים בכל מקום: בטבע, במעבדה וגם בבית. מתוך סקרנות, הקשבה ועבודת צוות נחקור את הקול (אקוסטיקה), את האור (אופטיקה), את החום  את חוש המגע ואת הכוחות המסתוריים של המגנטיות והחשמל. נגלה ששאלות טובות מובילות אותנו לעיתים קרובות לעוד הרבה שאלות אחרות, מפתיעות לא פחות ולמקומות ולגילויים בלתי צפויים. נערוך ניסויים, משחקים והדגמות, דרכן נחווה ונלמד באופן חוויתי.

Balancing Rocks

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It's easy.

חושים בטבע

כיצד ציפורים משוחחות זו עם זו? מהי שפת הציפורים? כיצד החולד מתקשר עם בני מינו מתחת לאדמה והאם אנחנו יכולים לדבר דרך קירות? כיצד מביט העכביש על העולם דרך שמונה עיניו? וכיצד שומע הצרצר קולות באמצעות ברכיו? 

מיהו בעל -החיים שאוהב יותר מכל להחליף תחפושות ואיך הצבעים נעלמים ומופיעים שוב? האם אפשר לשוחח זה עם זה באמצעות הידיים, במגע בלבד, בלי לראות ובלי לשמוע? במהלך המפגשים ננסה  לראות, לשמוע ולחוש את העולם דרך עיניהם של בעלי החיים המצויים סביבנו. נתחקה אחר עקבות, נקשיב, נתבונן ונפגוש בעלי חיים בטבע ובכיתה. נפגוש קולות ומראות שנמצאים סביבנו ושאיננו מבחינים בהם בדרך כלל. נחקור, נשאל, נחפש רמזים ונגלה דברים מפתיעים. נכיר טוב יותר את העולם שסביבנו  ותוך כדי כך גם נלמד להקשיב ולהכיר טוב יותר את עצמנו.

Fields of Gold