top of page

שרה לוין - ארכיאולוגיה

בעלת תואר ראשון בארכיאולוגיה ותולדות האמנות מהאוניברסיטה העברית ותואר שני בתולדות האמנות מאוניברסיטת חיפה. מלמדת 23 שנים, וב-12 השנים האחרונות מלמדת רק תלמידים מחוננים. בעברי עבדתי בבתי ספר שונים ומגוונים. כמו כן, עבדתי במוזיאון ארץ ישראל ובמוזיאון ארצות המקרא בירושלים. לפני שעברתי ללמד במשרד החינוך עבדתי ברשות העתיקות, שם פיתחתי את מערכי השיעור ויחידות ההוראה של רשות העתיקות.

%D7%A9%D7%A8%D7%94_edited.jpg

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It's easy.

מיתוסים ומיתולוגיות: לכיתות ג'

בקורס זה אספר סיפורים מערש הציוויליזציה, משחר ההי סטוריה ומתרבויות שונות. הסיפור ילווה במצגת שתחשוף את התלמידים בפני הממצאים העתיקים הקשורים לסיפורים. בסוף כל סיפור נקיים דיון ו נקנח ביצירה או אתגר הקשורים לסיפור.

Ancients Coins

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It's easy.

מלאכות קדומות: סדנא לכיתות ד' -ה'

קורס זה יחשוף את התלמידים בפני כמה מן המלאכות הקדומות שהאדם פיתח לאורך ההיסטוריה. מקצתו של הקורס יועבר במצגת, אבל רובו עשייה יצירתית ומעש ית. הקורס ידרוש מהתלמידים להפעיל מיומנויות של עשי יה המערבת גוף, ראש ונפש. במהלך הקורס נכין חפצים משלנו במלאכת יד, כפי שעשו לפנינו אבותינו הקדומים. נלמד כיצד להכין תיק או קלמר באריגה משלב הכנת סיבי הצמר, הכנת חוט ואריגה. נלמד כיצד לקלוע סל קטן ויפיפה ממחטי אורן או קש, נלמד כיצד להכין פסיפס צבעוני ועמיד משלנו, ועוד ככל שיתיר לנו הזמן. במקביל נבחן את עצמנו בעבודה – כיצד אנו חשים? כיצד אנו מתמודדים עם קושי?

Prehistoric Rocks

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It's easy.

ארכיאולוגיה למתקדמים: קורס בחירה לכיתות ז'- ט'

ארכיאולוגיה (מדע העוסק בחקר התרבות האנושית באמצעות הממצא החומרי) היא זירה מדעית מרתקת שעל-מנת לפצח את התשובות לשאלות שהיא מציבה נדרשת הבנה בתחומים רבים ממדעי הסביבה ועד מדעי הרוח. בכל אלו נצטרך להשתמש, בקורס זה, על-מנת להבין מה התרחש ביום הגורלי ההוא בפומפי? מי ה ם זייפני העתיקות וכיצד ניתן להילחם בהם? מה הקשר בין 'החוליי ה החסרה' ושרלוק הולמס? על שאלות אלה ואחרות נענה בקורס 'ארכיאולוגיה למתקדמים'. נחקור סוגיות מרתקות בארכיאולוגיה מן הארץ והעולם. נכיר גילויים מפתיעים, סיפורם של ארכיאולוגים חשובים וממצאים עתיקים מרכזיים. לבסוף, נשתמש ב'ארכיאולוגיה ניסיונית' על מנת ליצור חפץ משלנו, ממש כמו הקדמונים.

Ancient Tiles

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It's easy.

אדם וסביבה - חקר בעלי חיים בסביבת האדם - קורס ביסודות החקר – קורס משותף עם דינה היימן – ל כיתות ו'

קורס שנתי שבוחן תקופות היסטוריות קדומות, ועכשוויות באמצעות ממצאים ארכיאולוגים, היסטוריים ומחקרים מההווה. נלמד אודות מהפיכות היסטוריות בהקשר של האדם והסביבה. נתמקד בקשר שבין האדם לבעלי חיים, נבחן היבטים סמליים ביחסם של תרבויות בעולם אל בעלי חיים שונים. נשאל שאלות פילוסופיות כמו האם לבעלי חיים זכויות שוות לבני אדם? האם לבעלי חיים יש חיי חברה. האם יש להם אמות מוסריות? ונשאל גם שאלות מחיי היום יום כמו: מי חכם יותר הכלב או החתול? והאם קוף אחרי בן אדם? באמצעות החקר לומדים התלמידים מיומנויות של כתיבת עבודה, העלאת שאלה מחקרית, חיפוש חומרי קריאה רלוונטיי ם, הפרדה בין עיקר מתפל, התמקדות בנושא, פרזנטציה, עריכה והבעה בכתב.

Sheep

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It's easy.

אמנות וארכיאולוגיה על שביל ישראל : לכיתות ג'

נצא לטיול על שביל ישראל במטרה למצוא אוצרות מן העבר ולחשוב על ההווה שלנו במונחים ביקורתיים וחשיבה ארכיאולוגית. בדרך יתגלו לעינינו חפצים ומבנים נפלאים: פסיפסים בציפורי, מפעל לייצור ראשי חץ של האדם הקדמון בצומת המוביל, סרקופגים מאבן בעיר מתים עתיקה בבית שערים, גלגל מזלות בעוספיה, שלדים וחפצים של האדם הקדמון במערות בכרמל, מפעל מים מסועף ואדיר של הרומאים שמתחיל באלונה, ממשיך ליד זיכרון יעקב ובנימינה ומסתיים בעיר העתיקה שבקיסריה- וזה עוד לא הכל. נחשוב ונחקור בדרך ביקורתית נתבונן בעולם שלנו בהווה ונתנסה במגוון טכניקות אמנות עכשוויות כולל פרקטיקות של צילום, הדפס ומדיה דיגיטלית . הקורס יועבר בכיתה ובשטח: בכיתה נחקור, נשחק וניצור יצירות משלנו בהשראת הממצאים העתיקים שגילינו. מידי פעם נצא לטיול באתרים נבחרים, שם נראה בעצמנו את האוצרות המדוברים... רעיונות לטיולים : אפולוניה, חוף פולג, כרמל מערות כבארה

Ancient Carvings

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It's easy.

הסטורי (Story) שלה ושלו באמנות – קורס משות ף עם תו : לכיתות ח' -ט'

קורס שנתי שיעסוק בתולדות האמנות - הסיפור ההיסטורי של האמנות תוך הבאת דוגמאות של אומניות משמעותיות לצד אמנים מוכרים. נתבונן ביצירות אמנות ונלמד כיצד לנתח יצירות למצוא בהן משמעויות לחקור ולהתחבר אליהן לצד יצירה מעשית ופיתוח יכולות אישיות בסדנא

Cave Hiker

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It's easy.

יומנו של הנוסע בזמן : לכיתות ה'

במהלך הקורס נצא למסע וירטואלי בזמן ובעולם. כל תלמיד יבחר תקופה ו/או אירוע היסטורי שמרתק אותו. לאחר שיחקור את מאפייני התקופה, בכוחות עצמו, ויכיר את הסביבה, החברה והתרבות של אותם ימים, יכתוב התלמיד את 'יומנו' ממסעותיו בזמן. בנוסף ייצור כל תלמיד תמונה של עצמו בעזרת תוכנת פוטושופ, בתוך רקע אופייני. לדוגמא, בתקופת האבן התלמיד ילביש על תמונתו בגדים עשויים עור, ויעמוד במרכז מערה ובה ציורי קיר וכלי צור. יש הכרח לשמור על אמינות היסטורית ומדעית! בסוף השנה לכל תלמיד יהיה יומן 'המעיד' שהוא סייר בזמן אותו יציג לקהל בכל דרך שיבחר.

Astronomical Clock
bottom of page